Usługi

Specjalizujemy się w budowie:

  • domy jednorodzinne;
  • domy szeregowe;
  • budynki biurowe i usługowe;
  • budynki wielorodzinne – do 5 kondygnacji;
  • domki letniskowe;
  • nadbudowa kamienic (dodatkowe kondygnacje);
  • remont kamienic;
  • inne prace budowlane.

Sprawdź szczegóły

Gwarancja na konstrukcje stalową: 50 lat.

Trwałość konstrukcji stalowej: 250 lat.

Zbudujemy dla Was dom w nowoczesnej, trwałej i ciepłej technologii szkieletowej, tzw domki kanadyjskie ze stali. Czas budowy domu jednorodzinnego o powierzchni do 160 m2 (od „kamienia węgielnego” aż „pod kluch”) to 3-4 miesiące.

Wykonujemy usługi w całej Polsce.

Jak działamy?

Wierzę, że więcej za mniej znaczy, że wykonawca musi poznać klienta na tyle, żeby pomóc klientowi przejść przez inwestycję tak, aby klient nie żałował żadnej wydanej złotówki. Dlatego budowa to najpierw setki „głupich” pytań żeby naprawdę dowiedzieć się co inwestora uczyni szczęśliwym. Dalej następuje projektowanie i więcej pytań. Prawidłowo wykonana praca – to już ostatni krok.

Sprawdź szczegóły

Ponieważ klient nie musi się znać na budownictwie, dlatego uważam że wykonawca musi przejąć inicjatywę przy inwestycji, żeby skończyć ją w sposób ekonomiczny, szybki i wysokojakościowy. Tylko na takich zasadach zmniejszymy liczbę przeróbek z kosztownymi materiałami i kosztem pracy. A co za tym idzie – zrobimy więcej za mniej.

Jesteśmy zarówno deweloperem, generalnym wykonawcą jak i wykonawcą naszych inwestycji. To pozwala nam zaoferować klientowi więcej usług za mniej pieniędzy. Wszystkie prace wykonujemy sami, nie musimy czekać na wykonawcę z zawsze przesuwanymi przez ostatniego inwestora terminami realizacji. Szacunkowy czas realizacji inwestycji wynosi 1 miesiąc na 100 m2 powierzchni.

Depositphotos_170347700_l-2015
Happy loving family.

Zalety budowy w konstrukcji szkieletowej ze stali od 2.500 zł/m²

Czy jesteście świadomi, że w dzisiejszych czasach każdy człowiek żyje lepiej niż króli w czasach średniowiecza? Od tego czasu ludzie wymyślili wiele nowych rzeczy, które pozwalają nam pracować szybciej, kupować taniej, zarabiać więcej, żyć lepiej niż dawniej królowie!

W budownictwie jednym z wynalazków swojego czasu jest żelbet – połączenie cementu ze stalą. Stal zniwelowała kruchość betonu. Przez to budowanie z betonu stało się szybsze, tańsze a budowla wytrzymalsza. Ale ludzie ciągle idą do przodu…

Sprawdź szczegóły

Depositphotos_108479994_l-2015

W budownictwie jednym z wynalazków swojego czasu jest żelbet – połączenie cementu ze stalą. Stal zniwelowała kruchość betonu. Przez to budowanie z betonu stało się szybsze, tańsze a budowla wytrzymalsza.

Ale ludzie ciągle idą do przodu…

… wymyślają lepsze produkty żeby pomniejszyć koszty budowy, a jednocześnie polepszyć właściwości produktu. Takim produktem jest stal gięta na zimno. Zaletami obróbki na zimno jest przede wszystkim znaczne wzmocnienie i nadanie włóknistości strukturze materiału, brak śladów zdrowienia i rekrystalizacji, zdecydowany wzrost wytrzymałości oraz zmniejszenie plastyczności produktu.

Idealnym zastosowaniem stali giętej na zimno jest budownictwo. W połączeniu z powłoką cynku, płytami cementowo-wiórowymi, ociepleniem, oraz gipskartonem ognioodpornym, lokatorzy otrzymują budynek idealny dla dzisiejszych potrzeb. Zaletami takiej budowy, między innymi, są:

Niższy koszt budowy. Systemowe rozwiązanie w budownictwie pozwala oszczędzić na koszcie dostawy, czasie budowy, ilości potrzebnych pracowników. Równocześnie z oszczędnościami, cały budynek jest trwalszy oraz mocniejszy. Przez to, budowa domu w systemie szkieletowej kosztuje od 2.500 zł/m2 PUMu.

Więcej PUMu. Ściany zewnętrzne konstrukcji stalowej są cieńsze (9-14 cm) niż w konstrukcji tradycyjnej (24-36 cm), przez to uzyskujemy 3-5% dodatkowej przestrzeni. To znaczy, że w przypadku domku jednorodzinnego o wymiarze 160 m2 PUMu w konstrukcji tradycyjnej, po zastosowaniu konstrukcji stalowej przy takich samych wymiarach zewnętrznych otrzymujemy 166 m2 PUMu. To jest cała dodatkowa łazienka bezpłatnie!

Możliwość wybudowania 120 m2 budynku pod klucz w ciągu 3-ch miesięcy. W naszym systemie nie ma przerw technicznych między pracami na wyschnięcie grubego tynku…

Cieplejszy budynek z grubością ocieplenia nawet do 40 cm. Ocieplenie układa się z przodu budynku oraz między konstrukcją (tam gdzie w tradycyjnej technologii są cegły);

Dwa razy wyższa żywotność konstrukcji (250 lat) w porównaniu do tradycyjnej technologii (80-150 lat);

239301936_l-2015

Brak odpadania tynków. Przez podciąganie kapilarne wilgoci na tradycyjnej budowie, z czasem odpadają tynki. Stal nie jest materiałem podciągającym wodę kapilarnie. Jak z tego wynika, ściany ze stali nie rozpadają się z czasem. tego wynika, ściany ze stali nie rozpadają się z czasem.

Domy w technologii szkieletowej nie pękają. Domy w systemie szkieletowym są w stanie wytrzymać 10 razy większe ruchy fundamentu. W naszym wypadku to znaczy że one nie pękają.

Recykling. Stal jest materiałem recyklingowym. Produkcja jednej tony stali ze złomu umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 84%, co oznacza, że recykling stali jest wartościowy nie tylko z punktu widzenia przyszłości naszej planety, ale także firmowych budżetów.

Najlepszym zastosowaniem tej technologii jest nadbudowa. Nadbudowa z prefabrykowanych segmentów powstaje w ciągu 1-2 dni. To eliminuje ryzyko zatopienia mieszkań.

Stal jest idealnym materiałem na budynki wielorodzinne do 5-ciu kondygnacji. Przy takich wysokościach stal jeszcze jest na tyle lekka, żeby można było wygodnie pracować. Dźwigi nie są potrzebne.

Co to jest rozwiązanie systemowe w budownictwie?

Lekka konstrukcja stalowa jest systemowym rozwiązaniem budowy domu.

Rozwiązania systemowe oznaczają, że nie kupuje się jednego produktu, ale całą grupę, w ramach której każdy element jest dopasowany do pozostałych oraz opracowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pracę i osiągnąć jak najlepszy efekt konstrukcyjny. Co ważne, produkty systemowe w ostatecznym rachunku nie są droższe do tradycyjnych, a do tego producenci zapewniają długą gwarancję.

Sprawdź szczegóły

Jednym z przykładów ważności rozwiązań systemowych w budownictwie jest przewód elektryczny. Nie trzeba używać miedzi bez izolacji do potrzeb elektrycznych. Pojedynczo każdy z materiałów nie nadaje się do przeprowadzenia prądu, ale razem są świetnym rozwiązaniem systemowym do oświetlenia budynku oraz AGD.

Żelbet, jest rozwiązaniem systemowym też. Beton bez stali jest bardzo kruchy. Również stal bez okładziny betonowej zardzewieje. Bardzo ważnie żeby beton nie pękał, bo to powoduje korozję stali oraz obniżenie wytrzymałości konstrukcji budynku. Wadą betonu jako okładziny jest to że on jest bardzo ciężki, wymaga też ciężkiej pracy, oraz dużo paliwa na dostawę na plac budowy.

Lekka konstrukcja stalowa jest świetnym rozwiązaniem tylko w połączeniu z innymi materiałami, w systemie. Ocieplenie ze strony elewacji eliminuje wszystkie mostki termiczne. Cynk na profilach dodaje stali 2 razy większą żywotność niż przy technologii tradycyjnej. A to że stal jest na zimno gięta, daję idealne wymiary budynku oraz niesamowitą wytrzymałość na wiatr, śnieg, trzęsienie ziemi.

Rozwiązanie systemowe z lekkiej konstrukcji stalowej jest cieplejszym, tańszym i dwa razy bardziej wytrzymalszym materiałem niż tradycyjne technologie.

Systemowe rozwiązania w budownictwie (pliki do pobrania)

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze systemowe rozwiązania w budownictwie wraz z pomocniczymi artykułami oraz kartami technicznymi oddzielnych materiałów.

Sprawdź szczegóły

Konstrukcja stalowa

  1. Budownictwo szkieletowe na konstrukcjach stalowych zimno-giętych (SINIAT) – Do pobrania
  2. Stropy o kratownicowej konstrukcji nośnej (Laboratorium Badawczy GRYFITLAB) – Do pobrania
  3. Ściany nośne ze stalową konstrukcją (Laboratorium Badawczy GRYFITLAB) – Do pobrania
  4. Scottsdale Construction Systems Installation Manual – Do pobrania
  5. Light Steel Framing in Residential Construction (The Steel Construction Institute) – Do pobrania

Konstrukcja drewniana

  1. System budowlany STEICO – Do pobrania
  2. Budownictwo szkieletowe na konstrukcjach drewnianych (SINIAT) – Do pobrania

Fundament

  1. Montaż i układanie zbrojenia w deskowaniach i w formach 712[01].Z1.03 – Do pobrania
  2. Dynamika podciągania kapilarnego w murach budowlanych – Do pobrania
  3. Siplast Fundament® Szybka Izolacja SBS (Karta techniczna) – Do pobrania

Sucha zabudowa gips karton

  1. System suchej zabudowy KNAUF – Do pobrania
  2. Systemy RIGIPS – Do pobrania

Elewacja

  1. System ociepleń Caparol (w systemie ETICS) – Do pobrania
  2. Panele Ścienne (BalexMetal) – Do pobrania

Dach

  1. Instrukcja montażu pap termozgrzewalnych (TECHNONICOL) – Do pobrania
  2. Instrukcja układania pap (ICOPAL) – Do pobrania
  3. Instrukcja montażu modułowej dachówki blaszanej Zet®roof – Do pobrania

Wentylacja

  1. System wentylacji mieszkaniowej (Venture HICS) – Do pobrania

Kanalizacja

  1. System kanalizacji wewnętrznej (WAVIN) – Do pobrania

Instalacje wodne i grzewcze

  1. System KAN-therm Poradnik projektanta i wykonawcy – Do pobrania

Elektryka

  1. Lokalizacja przewodów na ścianie (zdjęcie) – Do pobrania
  2. Uziomy fundamentowe (DEHN) – Do pobrania

Malowanie

  1. Airless spray techniques (GRACO) – Do pobrania
  2. Flugger Flutex 5, matowa farba do ścian i sufitów (Karta techniczna) – Do pobrania

Płytki

  1. Elastyczna zaprawa klejąca Ceresit CM 16 (Karta techniczna) – Do pobrania
  2. Fuga elastyczna Ceresit CE 40 (Karta techniczna) – Do pobrania

Nasi fachowcy